Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 20.06.2019, 02:47

Головна » 2012 » Лютий » 22 » День рідної мови в нашій школі
День рідної мови в нашій школі
«Мово моя материнська, мово моя українська»

Під таким гаслом проходив день рідної мови у Рингацькому НВК. Крізь усе свято золотою ниткою проходила основна думка: неоціненну мудрість наших предків, досвід віків , досягнення наукової думки, моральні заповіді наших батьків – усе береже в собі рідна мова.
Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
І народу без мови нема.
Такими словами розпочалося свято. А згодом полинула пісня «Наш край», яку виконала найкраща учениця школи , цьогорічна випускниця Чебан Яна. З її вуст прозвучала ще одна пісня «Сопілочка», яка зачарувала всіх учнів своєю ніжною мелодією і прекрасними словами. На святі взяли участь діти різних вікових категорій, починаючи з 2 і закінчуючи 9 класом.
Несподіваними «гостями» на святі були Кайдашиха зі своєю невісткою Мотрею, звучали тут і гуморески, і смішинки, які допомогли ще більше розкрити красу і багатство рідної мови .
Ніжністю і теплотою наповнили дитячі серця слова пісні «Нічкою темною», яку виконала учениця 8 класу Ватаманюк Діана.
З молитвою до її Величності Мови звернулися 4 дівчаток 2 класу .
А насамкінець учениця 4 класу Кушнір Роксолана з високим піднесенням заспівала «Рушничок».
У випущених учнями газетах були вміщені вірші юних поетів школи, присвячені нашій солов’їній мові.
Я думаю ,що такі свята ще більше зміцнюють почуття гордості за свою Батьківщину, рідну українську мову. Адже український народ творив свою мову упродовж віків. Пам'ять народу зберігається в слові, а слово – безсмертя. У слові рідної мови захована якась таємнича сила, що в неповторному поєднанні звуків несе чарівну мелодію мови.
У кожної людини є своя рідна мова. Її ще називають материнською, бо рідною вона стає з перших звуків колискової маминої пісні.
Мова – це як загадкова планета, на якій живе доглянута людиною незліченна кількість слів.
І кому як не нам, громадянам України, берегти і збагачувати свою материнську мову:
В ній все найкраще і єдине,
А серце в ній наснагу п’є.
Бо рідна мова й Україна –
Це найдорожче, що в нас є!

Пантя Валентина Андріївна,
вчитель укр. мови і літератури
Рингацького НВК
Переглядів: 583 | Додав: Світлана_Федорівна | | Рейтинг: 0.0/0
2 Ігор Кучерявий
Мені теж дуже сподобалось,бо це прекрасне свято організували чудові вчителі:Валентина Андріївна і Світлана Федерівна!!!!!

1 Чебан Яна
Дійсно, день української мови-це чудовий день!!! І я дуже рада,що у нашій школі про це не забувають!

«  Лютий 2012  »