Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 25.01.2020, 18:29

Сайт школи села Рингач

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 93
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Для учнів

7 ПОРАД УЧНЮ
 Порада перша і найтяжча.
 Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця. Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим. 
 Порада друга - про любов.
Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують. Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам. Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди? То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе? 
 Порада третя - особлива.
Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі. Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.
 Порада четверта - про найдорожче.
 Полюби себе насамперед сам. Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало. Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими ядами.
 Порада п'ята - пріоритетна.
Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках. Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить. Хтозна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш. 
 Порада шоста - навчайся!
 Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш. 
 Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!)
 Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час? Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками.
 

 ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

 
 Найбільш приємний і корис­ний відпочинок влітку — відпо­чинок на воді. Однак, перебува­ючи на водних об'єктах, завжди треба пам'ятати про безпеку.

Першою умовою безпечно­го відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у ви­падку необхідності може нада­ти допомогу товаришу, який по­трапив в біду. Але навіть той, хто добре плаває, повинен по­стійно бути обережним, дисцип­лінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Знання та виконання цих правил є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Варто пам'ятати, що ос­новними умовами безпеки є:

-   правильний вибір та об­ладнання місць купання;

-  навчання дорослих і дітей плаванню;

-   суворе дотримання пра­вил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

-    постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих

Загальні правила поведінки на воді:
 1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
 2. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/с температурі води – не нижче +18, повітря – не нижче +24.
 3. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
 4. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
 5. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
 6. Перед тим, як стрибати в воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
 7. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

  Туберкульоз 

   Ще в кінці минулого століття туберкульоз у дітей вважали хворобою,яка рідко спостерігається. Згодом з'ясувалось, що туберкульоз починається в дитячому віці.
   Туберкульоз у дітей у більш ранньому віці, початковому періоді, має інші риси, ніж кінцева стадія його, що спостерігається у дорослих.  

У групі ризику ті, хто погано харчується

   Збудник туберкульозу - бактерія Mycobacterium tuberculosis. Ще її називають паличкою Коха - за іменем вченого, який її відкрив в 1882 році. Вона передається переважно повітряно-крапельним шляхом і вкрай стійка до холоду, тепла, вологи. Зазвичай недуга розвивається у людей з ослабленим імунітетом, а також у дітей, що проживають в контакті з хворими на туберкульоз; в сім'ях, які ведуть асоціальний спосіб життя або мають погані побутові умови (тісні сирі квартири, порушення санітарно-гігієнічних норм прибирання приміщень). Крім того, привертає до захворювання відсутність повноцінного харчування.

    При зниженні імунітету у людини паличка Коха швидко розмножується і руйнує органи. Туберкульоз здатний вражати очі, кістки, шкіру, сечостатеву систему, кишечник і т.д. Але найчастіше зустрічається туберкульоз легенів. Особливо важко хворіють діти. Але можна попередити розвиток хвороби, якщо вчасно провести у них діагностику (реакцію Манту), хіміопрофілактику, поліпшити харчування й оздоровити.

    Зараження туберкульозними паличками відбувається переважно аерогенним шляхом, тобто через повітренні шляхи в результаті попадання туберкульозних паличок під час вдиху в найдрібніші розгалуження бронхіального дерева.
   Найчастішим джерелом зараження є хворі на відкритий туберкульоз легень. Зараження відбувається або при розбризкуванні краплинок харкотиння хворих підчас розмови, особливо при кашлі (крапельна інфекція), або при розпилюванні частинок висохлого харкотиння із забруднених речей (носові хустки, білизна, плаття, м'які меблі та ін.).
   Можливість інфікування туберкульозом дітей від дорослих посилюється, якщо дорослі хворі знаходяться в тісному контакті із дитиною (спільне ліжко, поцілунки, їда з одної посудини та ін.). 


            До речі

  У вуличному пилу паличка Коха живе до трьох місяців. І варто вам увійти в приміщення, не витерши підошву взуття, як через час пил підніметься в повітря разом з паличками і може потрапити в дихальні шляхи. Інфікована людина може не хворіти до тих пір, поки не ослабне його імунітет і у бактерій з'являться сприятливі умови для розмноження.

  У воді мікобактерії туберкульозу зберігаються до 150 днів. У молочних продуктах - до 10 місяців. Якщо не просушуєте зимові речі влітку, то в хутряному манто бактерії збережуть життєздатність до 25 років, а в книзі "відсидить" до 40 років. При температурі мінус 23 градуси паличка Коха може "протриматися" сім років.
ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРІВ – ОСНОВА ЗДОРОВ’Я Й ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
 Сумні рядки статистики свідчать: до кінця навчання в школі більшість дітей мають 2—3 хронічні хвороби, які зумовлені неправильним харчуванням. І це не випадково. Адже суворого контролю за дотриманням режиму (як це було, наприклад, у дитсадку) вже немає. Тепер діти можуть відчути смак «свободи» і досхочу поїсти чи попити чого-завгодно (чіпсів, сухариків, газованих напоїв тощо), що дуже шкідливо. Та й батьки іноді не знають, чим нагодувати молодшого чи старшого школяра вранці, аби він краще засвоював уроки, які страви запропонувати на обід чи увечері, які вітаміни потрібні організму дитини для нормального розвитку і звідки їх отримати. Щоб діти гарно навчалися і були міцними та здоровими, треба знати важливі правила кулінарії для школярів.


ОРГАНІЗМ ІНТЕНСИВНО РОЗВИВАЄТЬСЯ
Одна з головних умов нормального розвитку школяра — раціональне розумне харчування (його порушення може призвести до серйозних розладів функцій органів травлення, серцево-судинної системи, вищої нервової діяльності). Це важливо пам’ятати тому, що саме від 6—7 до 17—18 років (період остаточного становлення дорослої людини) в дитячому організмі відбуваються надзвичайно важливі внутрішні зміни (формується нервова, ендокринна, лімфатична, дихальна, імунна та інші системи). Дівчатка та хлопчики в цей час дуже швидко ростуть. Ріст — безпосереднє відображення розвитку. Тому майте на увазі, що на ріст впливають: заняття спортом (стимулюють ріст стрибки та спортивні ігри зі стрибками, такі як волейбол, баскетбол, бейсбол, теніс); тривалість сну (найінтенсивніше дитина росте під час вранішнього сну; якщо вона хронічно недосипляє чи вимушена рано вставати, це може призупинити ріст), психологічний клімат у сім’ї, в школі (конфлікти між батьками, однолітками, невдачі в навчанні негативно позначаються і на рості, і на загальному розвитку; вчені довели, що щира любов тата та мами, дідуся й бабусі до свого школяра найліпше допомагають його гармонійному розвиткові) і, звичайно, харчування (дитина має отримувати достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей, вітамінів). ГАРЯЧІ СТРАВИ ЗРАНКУ І ЛЕГКА ЇЖА — УВЕЧЕРІ
Життя дитини помітно змінюється вже тоді, коли вона йде до першого класу (новий режим дня, нове фізичне та розумове навантаження). Якщо ви з перших днів навчання правильно організуєте харчування малюка, ви допоможете йому легше адаптуватися до шкільного процесу і закладете основи здоров’я на подальші роки. Як цього досягти? Завжди прагніть виробити в школяра звичку їсти в один і той самий час (тоді органи травлення зарані готуватимуться до прийому їжі й організм повніше буде її засвоювати). На сніданок обов’язково дайте гарячу страву — з м’якого сиру (сирники, ліниві вареники), яйця (омлет, яєшня, відварене яйце), м’ясну (відварене або тушковане м’ясо, парові котлети), з крупів (вівсянку, гречану, рисову каші). Як пиття добрі молоко, чай з трав (ромашки, м’яти). Хороше доповнення — свіжі овочі або фрукти (морква, буряки, яблука). Таке меню посилить роботу мозку, серця і буде джерелом енергії. Важливо, щоб дитина після другого уроку в школі отримувала ще один сніданок (звичайно, це молоко чи сік, булочка, печиво тощо), тоді вона менше втомлюватиметься і краще сприйматиме шкільну науку. Із собою дайте школяреві яблуко (містить вітаміни), печиво (вуглеводи), пиріжок з овочевою начинкою, бутерброд з твердим сиром (джерело кальцію), відвареним м’ясом чи рибою (білок, що міститься в них, потрібен для росту). На обід дайте побільше овочів (сирих або у вигляді салатів), щоб запрацював кишечник і «звільнився» від зайвого (адже дитина через намагання всюди встигнути могла «пропустити» в школі момент, коли їй хотілося в туалет). Також запропонуйте гарячу першу страву (не надто об’ємну, щоб були сили впоратися з другою), на друге — м’ясну або рибну страву з гарніром (картопля, макаронні вироби). На солодке — фруктовий сік чи свіжі фрукти, компоти з сухофруктів. Дитячий організм має відновитися після уроків і зарядитися енергією до вечора (адже потрібно накопичити сили, аби виконувати домашні завдання, йти на додаткові курси тощо). Вечеря має бути легкою (молочно-круп’яні, овочеві, яєчні страви, з м’якого сиру), щоб органи травлення могли відпочити, коли шлунок не перевантажений їжею, що довго засвоюється (наприклад, білковою, до речі, страви з м’яса або риби збуджують нервову систему), тоді й сон буде міцнішим і здоровішим. Фрукти й овочі на вечерю поповнять організм вітамінами. Якомога рідше купуйте дітям газовані напої (вони подразнюють слизову оболонку шлунка й кишечнику). Семи-дев’ятирічні школярі мають щодня вживати м’який або твердий сир, кисломолочні продукти, бо це — джерело кальцію (адже саме в цей час з’являються постійні зуби, яким кальцій надзвичайно потрібен).


 ПІДЖИВЛЯТЬ МОЗОК БОБОВІ, МОЛОКО ТА ЦИБУЛЯ
Старшим школярам доводиться навчатися більше, ніж молодшим (6—8 уроків у школі, 3—4 години забирають домашні завдання, ще й різноманітні курси потребують додаткової розумової напруги). Щоб упоратися із таким навантаженням, слід добре підживлювати мозок. Дитина пови
Форма входу
Хмаринка тегів
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Посилання

Copyright MyCorp © 2020