Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 25.01.2020, 18:48

Сайт школи села Рингач

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 93
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Для батьків

Державна служба України з Надзвичайних ситуацій та Міністерство освіти і науки України щоб уникнути смертельних  випадків  та травмування серед дітей звертається до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

З початку року на території Чернівецької області виникло 466 пожеж. Найчастіше до пожеж призводить людська необережність. Пожежі завдають значних матеріальних збитків краянам, проте найстрашніше, що внаслідок пожеж гинуть люди. Вже з початку року на Буковині загинуло 20 людей, з них 2 дітей. В обох випадках до загибелі дітей призвели дитячі пустощі з вогнем.

За статистикою, основною причиною виникнення пожеж, на яких гинуть діти, є саме дитячі пустощі з вогнем. Біда також приходить тоді, коли діти залишаються наодинці і поруч немає дорослих. Іноді достатньо декількох хвилин, щоб сталося лихо. Залишені без нагляду запальничка чи сірники поруч із легкозаймистими речами можуть призвести до трагедії.

Шановні батьки!

Нагадайте малечі наступні правила безпеки:

- Не слід намагатися загасити полум’я самостійно;

- Потрібно зателефонувати за номером «101» та покликати на допомогу дорослих;

- Не можна ховатися від пожежі у шафі, під ліжком та інших темних місцях;

- Не слід гасити електроприлади водою.

- Не можна користуватися під час пожежі ліфтом.

- Потрібно намочити тканину водою та дихати крізь неї і швидко залишити приміщення.

- Якщо вийти з приміщення немає можливості, то слід вийти на балкон та кликати на допомогу.

Пам’ятайте, що наші діти – найцінніше, що є в нашому житті і залежить воно тільки від нас!

 

ПАМ’ЯТКА БЕЗПЕЧНОГО ПОБУТУ ДЛЯ БАТЬКІВ

  Саме досвід батьків дитина переймає в процесі її становлення, як особистості, саме від них вона вперше дізнається про Всесвіт, про те, що добре, а що погане. Досвід – це модель поведінки, яка формується під час вирішення певних життєвих ситуацій за програмою: «певна умова — певне рішення». Інакше кажучи, потрапляючи у подібнуситуацію людина діє за раніше сформованою схемою. Саме цим моделям поведінки миповсякденно навчаємо своїх дітей. Ось чому, насамперед, батькам дуже важливо знати та дотримуватися елементарних правил безпеки в житті та побуті.«Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе та зміцнюєш людську гідність."  

Важливо знати!

Коли дитина бачить, що батьки завжди вимикають все газове та електрообладнання, виходячи з приміщення, своєчасно ремонтують пошкоджені розетки,вимикачі та інші електроприлади, слідкують за тим, щоб балкони та сходові клітини в під’їзді не були захаращені, паркують свій автомобіль таким чином, щоб він не стояв на пожежномугідранті та не перешкоджав проїзду іншим автомобілям, у тому числі й спеціальномутранспорту служб швидкого реагування, у неї формуються корисні звички та позитивнийсвітогляд. Таким чином, батьки, які завжди готові допомогти ближньому, дбають про власну безпеку та безпеку оточуючих, можуть бути впевненими, що їхня дитина вчинятиме так само,а відповідно забезпечить власну безпеку і собі, і своїм дітям в майбутньому.

Ваша звичка позитивно, по-доброму реагувати на оточуючий світ, дотримуватися правил безпеки життя,як наслідок, буде чудовим прикладом також і для інших людей. «Найвища перемога ― це перемога над самим собою. Це означає перемогти свої негативні думки, навчитися їх контролювати, навчитися контролювати свої емоції» Пам’ятайте! Ваша дитина копіює Вас в усьому: у словах, вчинках, поведінці. Таким чином дитина пізнає світ, навколишню реальність.

Дитина вчиться відпочивати, працювати,реагувати на ті чи інші життєві ситуації. Саме тому вкрай важливо кожному доросломупам’ятати, що своєю позитивною поведінкою, добрими вчинками, шанобливим ставленням до оточуючих, дотриманням правил поведінки, суспільної моралі та правил техніки безпеки ми закладаємо не тільки майбутнє нашої дитини, але й суспільства в цілому.

Все залежить від нас самих. Благородність виховується благородністю. Добро породжує добро! 

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
  • Привчайте дитину бути самостійною, дотримуватися дисципліни.
  • Викликайте у дитини пізнавальний інтерес, розширяйте її кругозір.
  • Розкажіть дитині, як ви пішли у 1 клас або про якийсь цікавий випадок, який з вами трапився у школі. Спробуйте зацікавити дитину, адже від цього залежить, з яким почуттям вона чекатиме своїх перших шкільних днів — з радісним хвилюванням чи з покірною при­реченістю.
  • Завчасно купіть з дитиною зошити, олівці, портфель, шкільний одяг. Це підкрес­лить необхідність готуватися до навчання у школі.
  • Складіть для дитини правильний режим дня, в якому передбачте не лише відві­дування школи та виконання домашніх завдань, а й її улюблені заняття: ігри, прогулянки, перегляд мультфільмів. Це дасть змогу уникнути стресу та скоротити тривалість адаптації дитини у школі.
  • Слухайте дитину, обговорюйте випадки, які з нею трапилися у школі, роз'яснюйте окремі ситуації та радьте, як у них слід поводитися. Будьте дитині помічником і наставни­ком, а не контролером та цензором.
  • Уникайте роздратування та відкритої критики. Якщо дитина зазнала невдачі, під­тримайте її словами «якби ти зробив ось так, то вийшло б ще краще». Пам'ятайте, що пози­тивне ставлення дитини до своєї особистості залежить переважно від ваших оцінок.
  • Підтримуйте постійний зв'язок зі школою.

 


 

Міністерство надзвичайних ситуацій Ук­раїни, Міністерство освіти і науки України вкрай стурбовані зростанням загибелі і трав­мування дітей. Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо - до батьків.

З В Е Р Н Е Н Н Я    Д О   Б А Т Ь К І В

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, на льоду, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних і трагічних наслідків.

Особливу занепокоєність викликає загибель дітей у різних надзвичайних ситуаціях. Як свідчить статистика, мають місце випадки дитячого травматизму від випадкових механічних удушень, необережного поводження на льоду, нещасних випадків, пов'язаних з транспортом, під час пожеж.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демон­струючи на власному прикладі обережність у повоДжені з вогнем, газом, побутовою хімією, ліками.

Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

 

ДПЧ- 11 ТУ МНС у Чернівецькій області

 

 

ПРОБА МАНТУ            

Щеплення мікобактеріями

  - Найкраща профілактика недуги - щеплення БЦЖ. Хоча вона не є 100-відсотковою захистом від інфекції.  

  Щеплення - підшкірне введення живих мікобактерій вакцинного штаму БЦЖ-1. Після процедури бактерії швидко розмножуються, у дитини розвивається тривалий імунітет до туберкульозу. Більше того, вакцинація - це надійний захист дитини від захворювання туберкульозним менінгітом. Адже недуга дуже часто призводить до вираженої інвалідності.

  Зазвичай БЦЖ роблять у пологовому будинку на 4-й день після народження. І потім раз на рік за допомогою підшкірної проби Манту (туберкулінова проба) визначають зміну протитуберкульозного імунітету.

   Ускладнення після вакцинації БЦЖ зустрічаються рідко і зазвичай носять місцевий характер у вигляді лімфаденітів.

       Як роблять пробу...

  Проба Манту проводиться раз на рік починаючи з 12-місячного віку незалежно від результатів попередньої проби. Роблять її спеціальним туберкуліновим шприцом підшкірно. Потім медичний працівник оцінює реакцію організму на пробу.

 Ця процедура абсолютно безпечна - туберкулін не несе в собі туберкульозну паличку, він містить тільки продукти її життєдіяльності. Тому заразити туберкульозом за допомогою проби Манту неможливо.

   

 Навіщо потрібна проба Манту?

   Вірніше так, а чи потрібна проба Манту?  Ця проба є однією із дієвих заходів контролю інфекції. Навіть в тих країнах, де актуальність туберкульозу невелика, наприклад в США і Франції, проба Манту застосовується досить активно – для виявлення інфікованих туберкульозом в групах високого ризику.

Реакція (проба) Манту потрібна для:

виявлення первинно-інфікованих, тобто тих, у кого вперше виявлений факт інфікування туберкульозною паличкою;

виявлення інфікованих більш за один рік з реакціями на туберкулін;

інфікованих більш за один рік із збільшенням інфільтрату на 6 мм і більш

діагности туберкульозу у осіб, які інфіковані паличкою Коха, але не проявляють, в даний момент, симптомів захворювання; підтвердження діагнозу туберкульозу;

відбору контингентів дітей, що підлягають ревакцинації проти туберкульозу.

Відбір дітей і підлітків для реакції проводиться по результатам проби Манту в 6-7 і в 14-15 років. У районах,  де епідеміологічна обстановка по туберкульозу є неблагополучною, ревакцинація проводиться в 6-7, 11-12 і 16-17 років. 

  Оцінка результатів

 - Після введення туберкуліну на 2-3-й день утворюється злегка почервоніле ущільнення шкіри, - розповідає Інна Рубан. - І чим більше в організмі "знаючих" про туберкульозну паличку імунних клітин, тим більше буде розмір ущільнення. Розмір "ґудзичка" вимірюють лінійкою на 3-й день після введення туберкуліну. Почервоніння навколо ущільнення не є ознакою інфікованості туберкульозною паличкою - вимірюють тільки розмір ущільнення (папулу).

   Класифікація результатів проби така:

·         Негативна реакція - при повній відсутності ущільнення або за наявності тільки уколочної реакції

·         Сумнівна реакція - при "ґудзичку" в 2-4 мм і при почервонінні без ущільнення.

·         Позитивна реакція - при наявності вираженого ущільнення діаметром 5 мм і більше.

·         Слабо позитивними вважаються реакції з розміром "ґудзичка" 5-9 мм в діаметрі, середньої інтенсивності - 10-14 мм; вираженими - 15-16 мм.

·         Дуже сильно вираженою вважається реакція з діаметром ущільнення 17 мм і більше.

    Коли йти до фтизіатра

    Позитивна реакція Манту не є 100-відсотковим доказом наявності туберкульозу. Але деякі моменти можуть свідчити про небезпеку:

·         чутливість до туберкуліну з року в рік збільшується,

·         різкий стрибок, при якому ущільнення збільшується на 6 мм і більше (наприклад, рік тому було 10 мм, а зараз - 16),

·         недавнє перебування в регіоні з підвищеною циркуляцією туберкульозу,

·         контакт з хворим на туберкульоз,

·         наявність родичів, хворіли або інфікованих туберкульозом.

  Якщо до вашої дитини належить один з перерахованих пунктів, проконсультуйтеся з дитячим фтизіатром. Він розбереться в причинах збільшення проби і визначить, що могло вплинути на це, а малюка направить на аналізи, рентген і, можливо, призначить профілактичне лікування протитуберкульозними препаратами (курс - 3 місяці).

         Протипоказання до щеплення проби Манту

   Слід особливо підкреслити, що проба Манту є нешкідливою як для здорових дітей і підлітків, так і для дітей з різними соматичними захворюваннями. Туберкулін не містить живих мікроорганізмів, а у вакцині не впливає ні на імунну систему організму, ні на весь організм в цілому.
   Протипоказаннями до проведення  туберкулінової проби є:

·         шкірні захворювання,

·         гострі і хронічні інфекційні і соматичні захворювання у стадії загострення (проба Манту ставиться через 1 місяць після зникнення всіх клінічних симптомів або відразу після зняття карантину),

·         алергічні стани,

·         епілепсія.

Не допускається проведення проби в тих колективах, де є карантин по дитячих інфекціях.  

 

 

  "Пам'ятки для батьків"

Шановні батьки! Підлітковий вік - вік Вашої дитини, дуже відповідальний для її подальшого розвитку, становлення. Саме в цей період дитина починає ставати дорослою: визначається у світі цінностей, активно набуває досвід спілкування, відкриває та стверджує свою унікальну й неповторну особистість. Саме в цьому віці важливо зробити свідомий вибір орієнтирів свого майбутнього, картинка цього бажаного майбутнього повинна стати більш чіткою та особистісною. Для цього потрібно визначитися й у виборі професійного напрямку. Сподіваємось, що надана Вам інформація допоможе зорієнтуватися в цій ситуації, зрозуміти, яким чином Ви можете допомогти Вашій дитині.

 

 

 

Кроки до професійного самовизначення

 1. Спостерігати за інтересами, здібностями, темпераментом, особливостями пам’яті, уяви сина (дочки).
 2. Прислухатися до їхніх відчуттів, бажань, інтуїції.
 3.Визначити професійний напрямок, або кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння та працевлаштування.
 4.Шукати якнайбільше інформації про цей напрямок, професії, знайомитися з людьми, які їх представляють.
5.Спробувати знайти можливість для спостережень дитини за діяльністю спеціалістів.
 6. Визначити фізичні характеристики та психологічні якості, необхідні для кожної з цих професій.
7.„Приміряти” на свою дитину ці види діяльності.
 8.Скласти список суттєвих можливостей професій (наприклад, можливість спілкування з багатьма людьми, поїздки за кордон, висока платня, тощо), та складнощів (високе навантаження, ненормований робочий час, значне фізичне навантаження, тощо) і допомогти проаналізувати сину (дочці) їх, співвіднести з життєвою метою, очікуваннями, мріями. Порівняти, зважити всі „плюси” й „мінуси”.
9.Зробити остаточний вибір.
10.Розпланувати кроки до бажаного, продумавши й запасний варіант та впевнено разом йти до мети.
 Познайомтесь з типовими помилками підлітків в ситуації вибору професії для того, щоб їх уникнути :
 • Поділ професій на «престижні» і «непрестижні».
• Ототожнення навчального предмета з професією.
• Перенесення ставлення до людини на професію.
 • Спонтанний вибір лише під чиїмось впливом.
 • Неправильне уявлення про характер праці в певній трудовій діяльності.
 • Вибір під впливом певних обставин.

 

 

 • Думки про легке життя.

 

 

 Шановні батьки!

 Дуже часто можна почути від дорослих людей про своїх друзів: «Ми товаришуємо з дитинства». Вони цінують цю дружбу, тому що вона безкорислива та найміцніша. Але, коли мова заходить про наших дітей, про їх вибір друзів, дорослі перестають розуміти свою дитину, її почуття та бажання. «Мій син зв’язався з поганою компанією?», «Чому дочка товаришує з цими поганими дівчатами?».Такі скарги батьків можна почути досить часто. Для початку змінимо постановку запитання: замість «у дитини погані друзі» будемо говорити «його друзі мені не подобаються». Навіть, якщо вам дійсно не подобаються друзі Вашої дитини, не поспішайте вимагати розриву відносин.
 1.Є сенс замислитися: чому друзі доньки чи сина нам неприємні, чи дійсно ці стосунки є небезпечними. Можливо ви боїтесь втратити свій авторитет, прагнете повністю контролювати дії, контакти дитини. Не дивно, що в цій ситуації вона бунтує, конфліктує, або зростає несамостійною.
 2.Спробуйте зрозуміти, чому Ваша дитина обирає саме такого друга. Було б дуже добре познайомитись нею ближче, з її сім’єю. Можливо, це багато що вам прояснить у становленні особистості сина чи доньки.
 3.Якщо ви впевненні, що такі друзі для Вашої дитині можуть стати провокуючою ситуацію. Обов’язково обговорюйте ваші побоювання. Показуйте дитині всі плюси та мінуси даної ситуації. Частіше говоріть «Я впевнений, що ти в будь – якій ситуації ти поведеш себе гідно. Я довіряю тобі».
 4.Можна піти іншим шляхом – докласти всіх зусиль для того, щоб у Вашої дитини з’явилися нові друзі - її мама і тато. Ви можете зайняти важливе місце в житті підлітка, налагодити з ним психологічний контакт. Для цього потрібно не так багато, і не так мало, а саме: постійне бажання зрозуміти, відчути свою дитину, прийняти її точку зору, нехай неправильну, з розумінням вести розмови з дня в день, не зриваючись на крик і образи, говорити з нею так, як Ви б хотіли, щоб Вона говорила з Вами.

 5.Не слід забувати, що спільнота однолітків – це дуже важливий середовище розвитку дитини, канал життєво важливої інформації. Зміни, які відбуваються з дитиною під час контакту з друзями, закономірні. Важливо виховувати особистість, яка критично мислить, відкрито і доброзичливо відноситься до оточуючого світу. А це запорука життєвого успіху, в тому числі і дружби.

 

 Шановні батьки випускників!

 Для кожного з Вас та Вашого сина, чи доньки цей рік дуже важливий - потрібно остаточно визначитися з планами на майбутнє та зробити відповідальні кроки у напрямку їх здійснення. Зовнішнє тестування, випускні, а потім вступні екзамени - серйозне випробування для знань кожної молодої людини, та для її здоров′я. Важливо підготуватися самим до хвилюючих ситуації та знати, як допомогти своїй дитині. Сподіваємось, що наведені нижче рекомендації стануть Вам в нагоді. З’ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпайте за живе. Проблема, витягнута з підсвідомості, - уже наполовину вирішена. Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви доберетеся до кореня своїх проблем і набагато скоріше знайдете вихід із ситуації. Не видавайте себе за бідну ягничку. Перше, коли захочеться розвинути з дріб’язкової проблеми маленьку трагедію, слід знайти людину, якій би жилося набагато гірше, і допомогти їй. Сплануйте свій день. Учені помітили. що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратися з перевантаженнями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план - допомагайте своїй дитині також чітко планувати роботу з підготовки до тестування, екзаменів. Не згущуйте хмари. Люди схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. Насправді жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не в змозі вирішити - Ваша допомога випускнику в такому позитивному аналізі ситуації тестування, здачі екзаменів буде актуальною. Навчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок викидає гормони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. при цьому йому зовсім байдуже, реальні вони чи вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег моря, лісову галявину тощо. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на іншу в ділянці пупка (ліва знизу). Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і заспокоїтись. Не забувайте хвалити себе і свою дитину щоразу, коли вам удається впоратися із хвилюванням. Наприклад, купіть собі що-небудь у подарунок. Причому робити це потрібно не тільки заради себе, скільки заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу. Усміхайтеся, навіть якщо вам не сильно хочеться. Сміх позитивно вплива

Форма входу
Хмаринка тегів
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Посилання

Copyright MyCorp © 2020