Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 23.10.2017, 07:07

Головна » 2016 » Листопад » 8 » Шляхами історії та краси України
Шляхами історії та краси України

Канікули  у нашій школі розпочалися з екскурсії до печери «Кришталева» , що у с.Кривча Тернопільської області, та до Кам’янець-Подільської фортеці. Спочатку ми відвідали печеру. Кришталева печера - це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.

На стінах печерних галерей цвіте суцільне білосніжне або різнокольорове покриття з кристалів гіпсу, що і дало назву печері «Кришталева». Протягом року температура повітря в печері тримається 12 градусів.

Діти із захопленням вдивлялися у витвори природи. ​ Там цілий зоопарк під землею - голова буйвола , змія, сова, голова дельфіна, жар-птиця...

Найбільше, мабуть, дітей зацікавила розповідь екскурсовода про  грізного Володаря Печери та його бранку-обраницю Наталку.

З подивом вдивлялися діти , як на стінах печерних галерей цвіте суцільне білосніжне або різнокольорове покриття з кристалів гіпсу, що і дало назву печері «Кришталева». Вразило  нас і те, що після війни 1941-1945 років у Кришталевій печері заховався загін УПА ,а вхід до печери був підірваний НКВД, щоб українські хлопці не могли вийти.

Потім всі відправилися до Кам’янець-Подільської фортеці. Ще тільки під’їжджаючи до міста, зразу відчули, що у місті Кам'янець-Подільський панує особлива атмосфера Середньовіччя. Ми особисто переконалися, чому його називають «квіткою на камені». Тут гармонійно поєдналися мальовнича природа та неприступні оборонні мурі фортеці. Діти ніби прожили ті історичні події , якими дихають всі мури і вежі неприступного замку. Гордість за свій народ ще більше відчулася, коли ми побували у музеї, де діти побачили і сучасних героїв АТО , які загинули , захищаючи наше щасливе дитинство. Чимало емоцій викликала стрільба з лука та арбалета. Діти відчули, що це потребує і вміння , і сили, і чималої майстерності.

Переглядів: 42 | Додав: Світлана_Федорівна | | Рейтинг: 5.0/1
«  Листопад 2016  »